Usługi instalacyjne

CENTRALNE ODKURZACZE

 

ZASADA DZIAŁANIA SYSTEMU CENTRALNEGO ODKURZANIA

 

System centralnego odkurzania to:

 • Jednostka centralna (odkurzacz)
 • Instalacja ssąca PVC
 • Gniazda ssące
 • Akcesoria do sprzątania

 

Charakterystyka ogólna

System centralnego odkurzania składa się z instalacji rur PCV zakończonej gniazdami ssącymi, centralnej jednostki ssącej oraz elastycznego węża ssącego i akcesoriów. Jednostka centralna - czyli właściwy odkurzacz  - umieszczona jest w pomieszczeniu gospodarczym , piwnicy, garażu. W centralnych pomieszczeniach domu zamontowane są gniazda ssące połączone z jednostką centralną systemem rur PCV. Elastyczny wąż ssący (podobny do węża ssącego zwykłego odkurzacza, tylko dłuższy) jest wyposażony w typowe akcesoria odkurzaczowe jak ssawki, szczotka turbinowa itp. Wąż taki jest bardzo leki , bardzo odporny na odkształcenia, nie zwija się i nie plącze. Włączenie odkurzacza odbywa się przez włożenie końcówki węża ssącego do gniazda. Wyłączenie odkurzacza następuje poprzez jej wyjęcie. Bardziej luksusowe wersje mają możliwość włączenia i wyłączenia jednostki ssącej przełącznikiem umieszczonym w rękojeści węża ssącego. W czasie odkurzania, zassane powietrze, wraz z kurzem i śmieciami, wędruje rurami PCV do centralnej jednostki ssącej. Tam po przefiltrowaniu, powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz a śmieci i kurz gromadzone są w pojemniku . Pojemnik śmieci opróżnia się 2-3 razy w roku. Odkurzacz centralny pracuje jednokierunkowo - bezpowrotnie wysysa brud i kurz z pomieszczeń, a przefiltrowane powietrze wyrzuca na zewnątrz budynku. Bakterie, wirusy, alergeny - wszystko to wyrzucane jest bezpowrotnie na zewnątrz mieszkań.  

 

Zalety systemu

 • Idealna czystość - to efekt bezpowrotnego usunięcia kurzu z Twojego otoczenia. Ulga nie tylko dla alergików !
 • Komfort i łatwość sprzątania - w trakcie odkurzania posługujemy się jedynie wygodnym wężem ssącym, co sprawia, że sprzątanie to teraz przyjemność i oszczędność Twojego czasu !.
 • Cisza w trakcie sprzątania - dźwięk włączonego, ale oddalonego od sprzątanych pomieszczeń odkurzacza nie ingeruje w życie twojej rodziny !.
 • Różnorodność zastosowań - dzięki nieporównywalnie większej mocy odkurzaczy centralnych w stosunku do odkurzaczy tradycyjnych możliwe jest stosowanie szerokiej gamy funkcjonalnych akcesoriów: separatorów do kominka, separatorów do wody, turbo szczotek i wielu innych.

 

Charakterystyka jednostek centralnych ENKE

 • obudowy jednostek wykonanych ze stali nierdzewnej
 • elektroniczny panel kontrolny
 • stopień zabezpieczenia elektrycznego IP 40
 • turbiny trójstopniowe z niezależnym chłodzeniem silnika typu BY-PASS
 • wyjątkowy system filtracji - poliestrowy filtr dokładny, oraz tkaninowy filtr workowy (łatwe i higieniczne wyrzucanie zgromadzonych śmieci). 

Jednostki centralne Disan to najnowocześniejsze urządzenia o bardzo dobrych parametrach technicznych, zapewniających skuteczne i długotrwałe działanie. Dzięki złożonemu systemowi filtrów cyklonowych oraz poprzez zastosowanie dodatkowo wkładu filtracyjnego (o bardzo dużej powierzchni zewnętrznej) uzyskujemy pewność utrzymania stałej siły ssącej na odpowiednim, wysokim poziomie. Jednocześnie wydmuchiwane powietrze jest doskonale oczyszczone z kurzu i nie powoduje zabrudzeń na elewacji budynku. Wszystkie odkurzacze Disan wyposażono w silniki o bardzo dużej sprawności, a ich wyjątkowe wyciszenie sprawia, że Disan to najcichsze odkurzacze centralne.